دریل

چه دریلی بخرم؟

کدام دریل را باید انتخاب کنم؟

در مطلب چه دریلی بخرم؟  تلاش داریم تا در مورد مهم ترین نکات برای خرید دریل مناسب خودتان و یا محل کارتان بپردازیم تا بتوانیم شما را در این انتخاب بهترین راهنمایی کرده باشیم.

توجه به نیازهای شخصی خودتان

هنگامی که قصد دارید بهترین دریل را بخرید باید توجه داشته باشید که دقیقا چه نیازی را با خرید این دریل می خواهید برطرف کنید؟ یا دوست دارید دریل مد نظر شما چه خصوصیاتی داشته باشد تا راحتی بیشتری را برای شما در حین کار ایجاد کند؟

انتخاب یک دریل مناسب

توجه کردن به منبع برق مصرفی دریل 

وقتی که می خواهید دریلی را بخرید حتما توجه داشته باشید که دریل مورد نظر شما برای کار کردن و ایجاد گشتاور کم یا زیاد مورد نظر شما احتیاج به استفاده از منبع برق دارد.

سوراخ کاری در محیط های بسیار سخت،  دیوارهای بتنی، سوراخ کاری ورق های فلزی و یا ایجاد نیروی دورانی جهت باز و بسته کردن پیچ ها توسط دریل های شارژی و غیره همگی نیاز به تامین قدرت برقی دریل برای فعالیت های مورد نظر دارند.

اگر دنبال انتخاب یک دریل شارژی هستید خواندن مقاله ی “انتخاب یک دریل شارژی خوب” را پیشنهاد می کنیم.

در این جا برای پاسخ به سوال دریل مورد نیاز من کدام است؟ بایستی ابتدا توجه داشته باشید که برای کدام فعالیت صنعتی و یا خانگی دریل را احتیاج دارید و آیا از نظر تامین نیروی برقی دریل مشکلی دارید یا خیر؟ با پاسخ به این سوالات دومین گام را هم برای خرید دریلی مناسب خود بر می دارید.

قابلیت حمل و نقل دریل

بسیاری از افرادی که برای خرید دریل اقدام می کنند ممکن است تمامی موارد بالا را رعایت کنند، اما به قابلیت حمل و نقل و کاربری ساده دریل خودشان توجه نکنند.

شما امکان دارد دست بر قضا دریلی را انتخاب کنید که از نظر سیستم برقی و صحت عملکرد آن مشکلی نداشته باشد، اما دریل مد نظر شما یا وزن بسیار زیادی دارد و یا حجم بسیار بزرگ و دست و پا گیری دارد.

در چنین شرایطی شما ممکن است حتی به راحتی نتوانید چنین دریلی را روی دستانتان به مدت چند لحظه نگه دارید، چه برسد که بخواهید با آن کارهای دقیقی همچون سوراخ کاری و یا کارهایی نظیر باز و بسته نمودن پیچ ها را انجام بدهید.

در مطلب چه دریلی بخرم؟ بهتر است که موقع خرید دریل حتما به وزن دریل مورد نظرتان نیز توجه ویژه ای داشته باشید، تا بتوانید با تسلطی کافی و ایمنی بسیار کارهای سوراخ کاری قطعات و مونتاژکاری پیچ های مختلف را انجام دهید.

راهنمای انتخاب بهترین دریل

راهنمای انتخاب بهترین دریل

کلاچ دار بودن دریل

همان طور که اطلاع دارید کلاچ وسیله ای برای کنترل نیرو به میزان دلخواه می باشد، در خودرو و دریل نیز تفاوتی نمی کند وقتی که دریل مورد نظر شما کلاچ داشته باشد شما می توانید به راحتی میزان انتقال قدرت به سر مته را نیزکنترل نمایید.

همچنین با قابلیت کلاچ در دریل ها می توانید از انتقال نیروی دورانی به سر دریل جلوگیری کنید تا بیش از اندازه پیچ مورد نظر شما را تحت نیروی دورانی قرار ندهد و باعث خرابی پیچ و معیوب شدن قطعات نیز نگردد.

چه دریلی بخرم؟ برخوردار بودن دریل از تراز توکار

قابلیت مناسب بعضی از دریل های ویژه ای که طراحی شده اند این است که با استفاده از ترازی که بر روی آن ها تعبیه شده اند، شما می توانید اطمینان حاصل کنید که دریل را به صورت عمود و یا نود درجه در راستای محور سوراخ و یا فعالیت های مربوط به مونتاژ با پیچ ها قرار داده اید یا خیر.

آموزش خرید بهترین دریل صنعتی

آموزش خرید بهترین دریل صنعتی

دریل با قابلیت چراغ توکار

اگر علاقه دارید برای انجام کارهای سوراخ کاری و مونتاژ قطعات با دریل مد نظرتان از قدرت دید مناسبی در محل انجام این امورات برخوردار باشید،  شما می توانید دریلی را بخرید که بر روی آن چراغ توکار نیز نصب شده باشد، تا در حین کار تسلط و راحتی بیشتری برای شما ایجاد نماید.

چه دریلی بخرم؟ ، قدرت موتور

به صورت کلی موتورهای دریل ها اکثراً با قدرت موتوری در محدوده ی 5 الی 10 آمپر مشخص موجود هستند.

موتور دریل های 5 الی 7 آمپری می توانند کارهای معمولی و سوراخ کاری و مونتاژ کاری های متوسط و مواد نیمه سبک شما را انجام دهند.

اما برای کارهای بسیار سخت و سوراخ کاری های ساختمانی و بتنی و فعالیت های صنعتی دشوار، باید از دریل هایی با قدرت 7 آمپر به بالا کمک بگیرید.

کدام دریل برای من خوب است

کدام دریل برای من خوب است

توجه به سه نظام دریل

به نشیمنگاهی که قرار است مته مورد نظر شما در آن جا کاملا سفت گردد، تا فعالیت سوراخکاری و مونتاژ کاری مد نظرتان را انجام دهید سه نظام گفته می شود.

اندازه های یک دوم اینچ، یک چهارم اینچ و سه هشتم اینچ اندازه های متفاوت سه نظام هایی هستند که برای انواع متنوعی از مته ها می توانید بر روی دریل ها مورد استفاده قرار دهید.

دریل هایی با اندازه سه نظام سه هشتم اینچ می توانند کارهای معمولی و خانگی شما را پاسخگو باشند، اما برای کارهای سنگین و طولانی مدت از دریل هایی با سه نظام یک چهارم اینچ و یک دوم اینچ بایستی کمک بگیرید.

توجه به سه نظام در دریل ها

توجه به سه نظام در دریل ها

چه دریلی بخرم؟ ، قدرت باتری دریل   

در صورتی که به هر دلیلی از دریل های شارژی می خواهید استفاده کنید، توصیه ما به شما استفاده از باتری های لیتیوم یونی در دریل های شارژی است.

سبک وزن بودن این باتری ها، قابلیت ذخیره سازی انرژی الکتریکی به مدت زمان طولانی، ارزان بودن و همچنین بازدهی مناسب این نوع باتری ها همگی دلایل مهمی برای استقبال روز افزون افراد از این باتری ها برای دریل های شارژی خودشان می باشد.

برای مشاهده ی قیمت انواع دریل و خرید آن ها روی لینک پایین کلیک کنید.

قیمت خرید انواع دریل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *